Kwiaty to bardzo ważny element uroczystości pogrzebowej. W naszym zakładzie pogrzebowym Drejka współpracujemy z profesjonalnymi florystkami, których kompozycje kwiatowe wykonane są zawsze ze świeżych i pięknych kwiatów. Wieńce mogą być stworzone na formie koła, łezki lub serca. Wybór roślin, kształt i wielkość kompozycji wybiera rodzina. Pomożemy również w dobraniu odpowiedniej szarfy żałobnej, która zostanie umieszczona na kwiatach.

Dostarczamy wieńce i wiązanki do kościoła i na cmentarz we wszystkich miejscowościach województwa mazowieckiego, w których będzie organizowana uroczystość pogrzebowa.

Kwiaty Na Pogrzeb Wiazanki I Wience Drejka

Symbolika kwiatów

Kwiaty od zawsze niosą za sobą pewną symbolikę. Niektóre z roślin wyjątkowo dobrze komponują się w wieńcach i wiązankach, tym samym w subtelny sposób pokazując emocje rodzin, które złożą na grobie wieniec. Co symbolizują poszczególne kwiaty?

  • Mieczyki – siła charakteru, moralność
  • Chryzantemy – smutek, żal i ostatnie pożegnanie
  • Lilie i kalie – czystość i niewinność
  • Róże – szacunek i miłość

Najbliższa rodzina osoby zmarłej jak mąż lub żona, dzieci, rodzice najczęściej decydują się na wieńce z samych róż. Ten symbol czystej miłości pokazuje ogromną bliskość rodziny, wzajemny szacunek i głębokie relacje. Z kolei lilie i kalie to kwiaty, które chętnie wybierane są przy uroczystościach pogrzebowych młodych osób lub dzieci. Jeśli druga osoba odeszła po długiej walce z chorobą, mieczyki mogą oddać siłę charakteru zmarłego. Jednak symbolika kwiatów nie jest czymś, co powinno być silnie przestrzegane. Jeśli osoba zmarła miała ulubione kwiaty, przyniesienie wieńca wykonanego właśnie z tych roślin, pozwoli nadać uroczystości jeszcze bardziej osobistego charakteru.

Szeroka oferta wieńców i wiązanek pogrzebowych

Zakład pogrzebowy Drejka posiada szeroką gamę wiązanek i wieńców pogrzebowych. Podchodzimy do każdej realizacji indywidualnie. Zapraszamy do kontaktu.

Przewiń do góry