Dom pogrzebowy Drejka dba o potrzeby mieszkańców mniejszych miejscowości województwa mazowieckiego. Aby uniknąć konieczności dalekiej eksportacji zmarłych do oddalonych krematoriów w Warszawie, firma Drejka w Przasnyszu otworzyła nowoczesne krematorium. Miejsce to wyposażone jest w nowoczesne piece kremacyjne sterowane komputerowo oraz poczekalnię, w której rodzina może na ekranie obejrzeć wprowadzenie trumny do pieca.
Otwarcie krematorium w Przasnyszu to duża pomoc oraz ułatwienie w przypadku organizacji pogrzebów urnowych, których popularność ostatnimi czasy znacząco rośnie. Coraz więcej rodzin decyduje się na pochówek kremacyjny. To może wynikać z kwestii ekonomicznych, światopoglądowych, ekologicznych oraz z powodu malejącej liczny grobów ziemnych. Ta rosnąca potrzeba organizowania pogrzebów kremacyjnych spowodowała, że postanowiliśmy wyjść naprzeciw Państwa oczekiwaniom. Nasze krematorium przy ulicy Sierakowo 60 jest miejsce, w którym każda kremacja odbywa się w sposób zgodny z prawem i etyką. Wszystko wykonujemy z poszanowaniem osoby zmarłej oraz jego rodziny. Nasz piece są nowoczesne i zautomatyzowane, dlatego nie wypuszczają do powietrza szkodliwych substancji. Tym samym cały proces odbywa się w sposób bezzapachowy oraz bezpieczny dla środowiska i otoczenia.
Jak wygląda kremacja?
Kremacja polega na spopieleniu ciała. Aby wszystko mogło odbyć się w sposób bezpieczny i zgodny z przepisami prawnymi, zmarły powinien być owinięty w całun lub ubrany w odzież wykonaną z naturalnych materiałów, które łatwo ulegną spopieleniu. Również bardzo ważna jest trumna, powinna ona być wykonana z drewna nielakierowanego.
Przed samą kremacją rodzina może w kaplicy pożegnać się nad ciałem zmarłego. Następnie jeśli najbliższe osoby wyrażą taką wolę, mogą być obecne przy wprowadzeniu trumny do pieca. Temperatura, jaka tam panuje, wynosi od 800 do 1200 stopni Celsjusza. Sam proces kremacji trwa od godziny do trzech. Wszystko zależy od masy ciała. Po zakończonym procesie kremacyjnym kości muszą przestygnąć do temperatury pokojowej. Następnie umieszcza się je w specjalnym urządzeniu, które rozdrabnia większe części na proch. W ostatnim etapie prochy umieszcza się w urnie.