Ekshumacja to proces, który polega na wydobyciu szczątek z obecnego grobu i przeniesienia ich do innego. Usługę tę świadczy się najczęściej na prośbę rodzin, które z przyczyn osobistych pragną pochować zmarłego na cmentarzu bliżej ich miejsca zamieszkania. Jednak ekshumację wykonuje się również na zlecenie prokuratora (jeśli ciało stanowi dowód w śledztwie) oraz przy likwidacji nekropolii.

Aby prawidłowo przeprowadzić ekshumację, należy być odpowiednio zapoznanym z przepisami prawa. Nasz zakład pogrzebowy Drejka ma duże doświadczenie w branży pogrzebowej, również z zakresu usługi ekshumacji zwłok. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem oraz przeszkolonym i doświadczonym personelem. Dzięki temu wszystko przebiega w sposób sprawny, z największym poszanowaniem osoby Zmarłej oraz zachowaniem bezpieczeństwa dla środowiska i ludzi.

Ekshumacja Zwlok Drejka Mazowsze

Jak wygląda ekshumacja?

Ekshumację można przeprowadzić wyłącznie w dniach od 16 października do 15 kwietnia w godzinach porannych. Bardzo ważne jest również to, czy doszło do całkowitej mineralizacji zwłok. Jeśli od pogrzebu upłynęło ponad 25 lat, szczątki ciała wraz z trumną przenosi się do trumny ekshumacyjnej. Jeśli jednak pogrzeb odbył się przed upłynięciem 25 lat, wydobywa się wyłącznie trumnę (bez jej otwierania), którą następnie umieszcza się w specjalnej skrzyni ekshumacyjnej. Następnie taką trumnę lub skrzynię przenosi się do nowego grobu i zasypuje ziemia pozyskaną z poprzedniego miejsca pochówku.

Usługę ekshumacji zwłok można zgłaszać w biurze zakładu pogrzebowego Drejka lub telefonicznie.

Usługa ekshumacji zwłok na terenie Mazowsza

Zakład pogrzebowy Drejka zajmuje się ekshumacją zwłok na terenie Mazowsza. Wykwalifikowani pracownicy zakładu czekają na Państwa telefony w sprawie oferty przez całą dobę.

Przewiń do góry