Domy pogrzebowe

Podwaliny naszego przedsiębiorstwa pogrzebowego położył Józef Wolski – mistrz stolarski, który od czasów powojennych produkował w sposób rzemieślniczy trumny dla mieszkańców Makowa Maz. oraz okolicznych miejscowości. Zakład stolarski „Wyrób trumien” znajdował się w przydomowej stolarni w Makowie Maz. przy ul. Moniuszki 14.

W latach 70. prace stolarskie przejął Andrzej Drejka (wnuk Pana Józefa Wolskiego), który rozpoczął modernizację firmy zakupując nowoczesne maszyny stolarskie. W kolejnym etapie przeniósł stolarnie do dużej hali produkcyjnej. Poczynania te pozwoliły zwiększyć asortyment i ilość produkowanych trumien oraz w dużej mierze podnieść ich jakość.
Kolejne prace modernizacyjne skierowane były na podniesienie jakości świadczonych usług pogrzebowych. W latach 90., firma nabyła pierwsze karawany pogrzebowe marki Polonez z otwartą zabudową pogrzebową oraz pierwszy w naszym rejonie karawan pogrzebowy na bazie Volvo.

Milowym krokiem w działalności naszej firmy pogrzebowej była budowa i otwarcie w 2001 roku pierwszego w Makowie Maz. Domu Pogrzebowego przy ul. Wrzosowej 2. Od samego początku działalności naszej firmy, przykładaliśmy dużą wagę do szczegółów. Zakład pogrzebowy w Makowie Mazowieckim wyposażony został w przestronną i klimatyzowaną kaplicę przedpogrzebową wraz z chłodnią.

Dp Makow
Dom Pogrzebowy Maków Maz.
Dp Ploniawy
Dom Pogrzebowy Płoniawy-Bramura

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców okolicznych parafii w 2009 roku otworzyliśmy pierwszy poza makowski nowy dom pogrzebowy w miejscowości Gołymin-Ośrodek przy ulicy ul. Gen. Zielińskiego (powiat ciechanowski).

W 2010 roku otwarty został kolejny dom pogrzebowy w miejscowości Karniewo przy ulicy Wiejskiej 2, a już w 2014 roku nasze usługi rozszerzyliśmy o dom pogrzebowy wraz z krematorium w Przasnyszu. Zakład kremacyjny zlokalizowany jest naprzeciwko cmentarza komunalnego „Na Karwaczu”. Dalszy rozwój naszego przedsiębiorstwa pogrzebowego zwieńczony został budową i wyświęceniem kaplicy pogrzebowej w miejscowości Płoniawy-Bramura. W 2019 roku do dyspozycji mieszkańców Gąsewa przeznaczyliśmy kolejny dom pogrzebowy Drejka położony vis-a-vis cmentarza parafialnego przy ulicy Mazowieckiej 10.

Podsumowując należy zauważyć, że Domy Pogrzebowe „Drejka” zlokalizowane są precyzyjnie wybranych lokalizacjach i funkcjonują w: Makowie Mazowieckim, Gołyminie-Ośrodku, Karniewie, Przasnyszu, Gąsewie, Płoniawach oraz Szelkowie i Rzewniu. Każda ceremonia pogrzebowa obsługiwana jest nowoczesnymi limuzynami pogrzebowymi marki Mercedes.

W tych trudnych dla Państwa chwilach, chcemy być jak najbliżej aby w jak najlepszy sposób pożegnali Państwo swoich bliskich. Chcemy aby po ceremonii pogrzebowej mogli Państwo w ciszy i spokoju przeżywać czas żałoby.

W celu uzupełnienia naszej oferty informujemy, że zapewniamy salę przyjęć okolicznościowych w Makowie Maz. (naprzeciwko cmentarza). Miejsce to pozwala rodzinom spożyć uroczysty posiłek po pogrzebie oraz wspomnieć bliską osobę w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół. Nasza restauracja znajduje się przy ulicy Liliowej 11 w Makowie Mazowieckim. Lokal przystosowany jest do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych. Wszystko to sprawia, że możemy służyć pomocą oraz organizować uroczystości pogrzebowe na najwyższym poziomie z zachowaniem wyjątkowo podniosłej atmosfery.

Historia działalności firmy pogrzebowej Drejka

1970
W 1970 dołącza Andrzej Drejka (wnuk Józefa)
Do roku 1970 Józef Wolski prowadzi zakład stolarski – wyrób trumien
1980
Modernizacja zakładu stolarskiego – zakup nowoczesnych maszyn stolarskich
1990
Zakup nowoczesnych na owe czasy karawanów pogrzebowych
2001
Otwarcie pierwszego profesjonalnie wyposażonego Domu Pogrzebowego w Makowie Maz.
2009
Otwarcie Domu Pogrzebowego w Gołyminie-Ośrodku
2010
Otwarcie Domu Pogrzebowego w Karniewie
2014
Budowa i otwarcie Domu Pogrzebowego w Przasnyszu wraz z Krematorium
2015
Otwarcie sali przyjęć okolicznościowych w Makowie Maz.
2016
Zakup nowoczesnych limuzyn pogrzebowych marki Mercedes
2018
Otwarcie Domu Pogrzebowego w Krasnem
2019
Otwarcie Domu Pogrzebowego w Gąsewie
2020
Otwarcie Domu Pogrzebowego w Rzewniu
2021
Otwarcie Domu Pogrzebowego w Starym Szelkowie
2022
Przygotowanie do budowy Domu Pogrzebowego w Różanie
2023
Otwarcie Domu pogrzebowego z Kaplicą w Przasnyszu przy ul. Baranowskiej 29 (róg ul. Orlika)

Zapraszamy do całodobowego kontaktu

Rodziny korzystające z naszych usług pogrzebowych z wielką chęcią dzielą się swoją opinią. Zapraszamy do skorzystania z oferty zakładu pogrzebowego Drejka, która ma solidne poparcie wśród swoich klientów.

Przewiń do góry